Pole Dans

Pole Dans

POLE DANS yani direk dansı ülkemizde gün geçtikçe popüler bir hal aldı. Ortada kromdan düz pole adı verilen bir direk, kırmızı ışıklar altında estetik hareketlerle dans eden hoş kızlar. 1980'li yıllardan bu yana özellikle striptiz dansıyla özdeşleşen ve akıllara bu şekilde kazınan pole dans, aslında zorlayıcı bir spor. Üstelik büyük güç gerektiren bu dansı yapanlar kısa sürede kilo veriyor, kasları güçleniyor. Tüm bu sebeplerden, hızla kilo vermek, bir yandan da eğlenmek isteyenler pole dansına yöneliyor. Zira sadece bir saatlik derste, 300 - 600 kalori yakmak mümkün.

Spor salonlarından sıkılan bayanlar, özellikle size sesleniyoruz. Vücudunuzu şekillendirmek ve esnetmek istiyor, keyifli ama aynı zamanda zorlu çalışmaya kendinizi hazır hissediyorsanız mutlaka atölyemize bekliyoruz. Türkiye’de yeni yeni duyulan ama yıllardır yurt dışında profesyonel yarışmaları düzenlenen POLE DANS’ın yararları neler mi?

-Tüm vücudu, özellikle kol, karın, kalça ve bacakları sıkılaştırmak,

-Tüm kas gruplarının gücünü arttırmak ve kasları stabilize etmek,

-Gücün ve koordinasyonun geliştirilmesi,
-Artan kemik yoğunluğu, 
-Yağ yakma,
-Artan çekirdek aktivasyonu (Hücre yenilenmesinin artmasıyla protein yapılı kasların ve bağışıklığın güçlenmesi) 
-Özgüven kazanmak,
-Stresin hafifletilmesi ve yaşam kalitesinin iyileştirilmesi.

Çok farklı kesimlerden bu dansa ilgi duyanlar mevcut. Bankacı, doktor, iş kadını, ev hanımı, öğrenci, manken, oyuncu çok farklı öğrencilerimiz oldu. Pole dans dersleri alanların yaşı 18 ile 50 yaş arasında değişiyor.

Çalışmalara gelirken kısa şort, tişört ve topuklu ayakkabı getirmeniz gerekiyor. Bir de morluklara ve acıya hazır olmak…

Eğitimler alanında uzman sertifikalı yabancı eğitmenler tarafından verilmektedir.